Příjezdové cesty k vašemu domu, zpevněné plochy, chodníky, cestičky, terasy a další místa na zahradě, po kterých se často pohybujeme vyžadují přiměřenou úpravu. Bez zpevněných ploch to v žádné zahradě nejde. Jejich rozmístění v prostoru je věcí návrhu, ale všeobecně bychom měli zpevněné plochy vést kolem zajímavých objektů, jako jsou květinové záhony, skalky nebo jezírka, bazény či posezení s grilem. Všechny zpevněné plochy mají stejné poslání, a to, umožnit bezpečný a pohodlný pohyb i pobyt v okolí domu či na zahradě.

Celkový vzhled závisí na použitých materiálech. Pro výstavbu zpevněné plochy je účelné pracovat s jednoduchou projektovou dokumentací, které předchází směrové a výškové zaměření stavby. Podle určení stavby je zapotřebí zvolit vhodnou skladbu podkladových vrstev. Ta je různá u zpevněné plochy, která je určena pro pěší a zpevněné plochy určené pro pojezd vozidel, tedy pro větší zatížení.

Z hlediska kvality celého stavebního díla je správné provedení podkladové vrstvy velmi důležitou částí celé stavby. Ani sebekvalitnější beton nenahradí jakékoli špatné a nekvalitní provedení podkladové vrstvy.

Pro zajištění dokonale estetického vzhledu zpevněné plochy přesně podle vašeho přání nabízí technologie tištěného betonu nepřeberné množství vzorů a barevných kombinací. Technologií tištěného betonu lze velmi snadno a rychle vytvářet imitace klasických dlažebních kostek (např. anglického stylu – tzv. cobblestone, římského stylu – basolato, středoevropského typu – kočičí hlavy), imitace přírodního kamene, ale stejně snadno lze vytvořit i imitaci dřevěných prken a pražců.

Technologie tištěného betonu je založena na principu vytlačování dekorativních vzorů do monolitické betonové desky pomocí silikonových tiskových forem.

Výhody monolitického betonování:

–          pevnost betonu
–          snadnost a rychlost pokládky
–          odolnost vnějším vlivům a vysokému zatížení

Výhody dekorativního betonování:

–          snadnost provedení
–          neomezený rozsah kombinací barev a forem
–          možnost výroby forem na zakázku
–          možnost provádění svépomocí
–          použití v exteriéru i interiéru
–          perfektní imitace přírodních materiálů

Oblast použití:

–          komerční objekty (parkoviště, účelové komunikace, chodníky, náměstí, pěší zóny, koupaliště, betonové podlahy komerčních objektů).
–          rodinné domy a objekty (příjezdové cesty, parkovací stání, terasy, plochy kolem bazénů, interiérové podlahy, apod.).

Barvy, ze kterých lze vybírat v roce 2018 jsou následující:

č. 1 – Bianco

č. 2 – Pewter

č. 3 – Sun Buff

č. 6 – Adobe Buff

č. 7 – Desert Tan

č. 8 – Mapplewood

č. 9 – Terracotta

č. 10 – Beige

č. 11 – Gray

č. 17 – Tabacco

č. 21 – Yellow Buff